Koupit e-vstupenku

Naše akce

VINOBRANÍ na Vinici sv. Kláry | Víno, burčák, živá hudba

17. - 18. 9. 2022

Charlie Chaplin měl bezpochyby pravdu, když tvrdil, že civilizovaní lidé směřují tam, kde zraje víno. A tak by si všichni milovníci vína měli v diáři poznamenat víkend 17. a 18. září. V tomto termínu ožije jedna z nejstarších vinic v Praze oslavou sklizně. Skvělá poloha v blízkosti řeky i jedinečný výhled předurčují vinohrady nad trojským zámkem nejen k produkci kvalitních hroznů, ale i k tomu, stát se ideálním prostředím, kde je možné si hotová vína opravdu vychutnat.

Atmosféru slavnostního víkendu doladí bohatý hudební program a výborné jídlo. Zejména však nabídne to nejlepší od vinařů z Čech i Moravy. Chybět nebude ani bohatá místní produkce. Ta zahrnuje kvalitní odrůdová vína a cuvée, doplněná o novinku letošního roku v podání tria šumivých vín. Na správné oslavě vinobraní se bezesporu musí nalévat také burčák. V trojské botanické zahradě můžete už tradičně ochutnat jak bílou, tak červenou variantu.

Přijďte si užít svátek vína s kouzelným výhledem na panoráma Prahy.

Jedno pódium, dva dny živé hudby

Po oba víkendové dny vás čeká bohatý doprovodný program jak přímo na Vinici sv. Kláry, tak v příjemném prostředí kvetoucí Ornamentální zahrady. O moderaci na pódiu se postará Petr Slíva (mimo jiné moderátor Rádia Blaník) a v mezičase budou z prepráků z ní tóny reprodukované hudby. 

O zábavu rozhodně nebude nouze, a to i díky partnerovi akce Rádiu Blaník, které bude mít na vinobraní svou vlastní stage!

Sobota 17.9.

10.30-12.00 Veronka Moudrá
12.30-14.30 Lucie Redlová
15.30-18.30 Funk Corporation

Doprovodný program:

Buskeři Peter Juhás a Radovan Hanko

Vínohrátky pro malé i velké v režii našich metodiků

Jak vypadá réva pod mikroskopem? Co říká réva na houby? A co se stane, když se vylisuje (ale ne do herbáře)? To se dozvíte v našem botanickém stánku.

Hvězdný bazar 

Charitativní obchod nejen s oblečením z druhé ruky, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy bude mít u nás svůj stánek, ve kterém si budete moci zakoupit nejenom trička z jejich bazárku. Nákupem podpoříte chod celé organizace a projektu.

Neděle 18.9.

10.30-12.00 BítOff
12.30-14.30 Šoulet
15.30-18.00 OffBeat Orchestra

Doprovodný program

Buskeři Peter Juhás a Radovan Hanko

Vínohrátky pro malé i velké v režii našich metodiků

Jak vypadá réva pod mikroskopem? Co říká réva na houby? A co se stane, když se vylisuje (ale ne do herbáře)? To se dozvíte v našem botanickém stánku.

Hvězdný bazar 

Charitativní obchod nejen s oblečením z druhé ruky, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy bude mít u nás svůj stánek, ve kterém si budete moci zakoupit nejenom trička z jejich bazárku. Nákupem podpoříte chod celé organizace a projektu.

Řezbářská dílna pro celou rodinu

V rámci dílny si budte moci vyzkoušet práci s řezbářským náčiním a vytvořit si tak své vlastní dílo za doprovodu zkušeného řezbáře pana Merhauta. K dispozici bude také prodej jeho originálních kousků.

Harmonikářka Lucie Doušová

Jak se pěstuje naše réva?

Kvalitní hrozny jsou základem pro skvělé víno. Během komentované prohlídky místního vinohradu  se dozvíte o úskalích pěstování révy a jejím zpracováním.  Prohlídky vinohradu budou probíhat po oba dny v rámci ceny vstupného na Vinobraní. Sraz zájemců je na vinici nad expozicí korku viz mapa níže. Prohlídky začínají v každou celou hodinu od 11 do 17 hod. 

Pravidelné komentované prohlídky s názvem "Nedělní sklep" se během konání vinobraní neuskuteční.

Chuťové pohárky si přijdou na své

Kromě vín z místní vinice bude připravena rovněž produkce dalších předních vinařství z Čech, Moravy, ale i zahraničí. Ochutnáte například vína z Vinařství Konečný, Víno Maděryč, Vinařství Hrozínek, Víno Kutná Hora, Vinařství Pavel Chorouš, Mikrosvín Mikulov nebo španělská vína z Tombalina a mnoha dalších.

K dobrému víno patří i dobré jídlo či káva. Čekají vás ty nejkvalitnější masové pochoutky od HellSmoke, grilované makrely na tyči od Mamakrela, sýrové dobroty z Cheesy House, řecké delikatesy Olympia, mom knedlíčky z dílny Café Tibet ale také vůně kávy ze stánků Café Poeta a poctivé celozrné i bezlepkové pečivo z Pekárny Dvorník.

Novinka

V letošním roce doplnila nabídku Vinotéky sv. Kláry limitovaná edice tří odrůdových šumivých vín. Jedná se o šumivá vína, která byla vyrobena ve spolupráci s firmou Proqin Velké Němčice klasickou metodou kvašením v lahvi. Tato vína v lahvi zrála po dobu 15 měsíců.

„Šumivá vína z naší vlastní produkce zařazujeme do nabídky poprvé. Těšit se můžete na dva zajímavé sekty z odrůdy Rulandské modré (Pinot Noir), a sice bílé víno z modrých hroznů – Blanc de Noirs, klasifikované jako brut nature, a také brut šumivé rosé. Primárně jsme zvolili Rulandské modré, protože se jedná o typickou odrůdu naší vinice, je oblíbené a máme s ním velmi dobré zkušenosti. Je to velmi variabilní odrůda. Do nabídky sektů pak ještě přibude suché rosé z odrůdy Modrý Portugal,“ popisuje Vladimíra Egertová, vedoucí Vinice sv. Kláry

 

Harmonogram doprovodného programu, nabídku občerstvení a vín včetně dalších praktických informací průběžně upravujeme a doplňujeme.

 

Vstupné

Základní (18 a více let) 250 Kč
Snížené (do 18 let) 150 Kč
Pes 100 Kč

Koupit e-vstupenku

S e-vstupenkou nemusíte čekat frontu u pokladen, ale jít rovnou k turniketům!

V době konání Vinobraní sv. Kláry platí do Botanické zahrady Praha zvláštní vstupné.

V ceně je vstup do venkovních expozic botanické zahrady, skleníku Fata Morgana, bezplatná prohlídka expozice výroby vína s průvodcem a doprovodný program.

Se zakoupenou vstupenkou získají návštěvníci skleničku či kelímek NickNack. Víno a burčák budou u prodejců i ve Vinotéce sv. Kláry nalévány pouze do těchto nádob. Výdej bude probíhat na dvou místech v rámci areálu viz mapa níže.

Roční permanentky a Trojské karty se na tuto akci nevztahují.

Samoobslužné vstupy do zahrady budou během víkendu mimo provoz.

Praktické informace

Návštěvníci vinobraní mohou pro přepravu na akci využít autobusy MHD linky 112 ze stanice Nádraží Holešovice do zastávky Kovárna, kde se nachází vstup přímo do Vinice sv. Kláry nebo do zastávky Zoologická zahrada a skrze kozí stezku projít k pokladně v ulici Nádvorní, kde se nachází vstup přímo do Ornamentální části zahrady - hlavní program a stánky s občerstvením.

Parkování je možné v omezeném počtu na našem parkovišti, které se nachází u severní části zahrady a jejího hlavního vstupu z Bohnic (z ulice K Pazderkám - MAPA AREÁLU). Místa nelze rezervovat. V okolí zahrady se nachází placené parkovací modré zóny nebo zóny oranžové zpoplatněné. Všem návštěvníkům velmi doporučujeme využít k přepravě MHD.

Denní parkovné
Kč/den
Osobní automobil do výšky 2,8 m 100
Automobil nad 2,8 m (autobus, nákladní automobil do 7,5 t) 200

 

Doporučujeme vzít si dostatek hotovosti pro platbu na stáncích.

 

Změna programu vyhrazena.

V případě naplnění kapacity areálu si pořadatel vyhrazuje právo omezit vstup návštěvníkům.

 

mapa-web

 

Děkujeme za spolupráci partnerovi letošního vinobraní:

BLANIK_logo_zakladni_claim_online

 

Na zdraví! Santé! Cin Cin! Salud!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.