Koupit e-vstupenku

Naše novinky

NOVINKA Vinice sv. Kláry | Duo šumivých jakostních vín

4. 1. 2024

V prosinci jsme si již podruhé přivezli po 15 měsíčním zrání na lahvi naše jakostní šumivá vína, která jsme nechali vyrobit u firmy Proqin ve Velkých Němčicích.
Výroba šumivého vína je velmi časově náročná. Na vína se nesmí spěchat, a tak po prvotním dokvašení, se následně naše vína převezla na Moravu. A zde se začíná psát jejich příběh...

Vína se naplní do sektových lahví s přidáním tzv. tirážního likéru, lahve se poté uzavřou korunkovou zátkou. V lahvi dojde k druhotnému kvašení, jen vznikající oxid uhličitý nemá kam unikat, a tak zůstane v podobě bublinek ve víně.
To naše šumivé víno se nechalo ležet na kalech 15 měsíců, pro získání větší komplexnosti a elegance. Poté se kal s odumřelými kvasinkami setřese. Setřásání se provádí ručně po dobu několika týdnů, kdy sediment sedne do hrdla lahve, hrdlo se poté zamrazí a zmrzlý sediment vyletí z láhve ven. Tomu se říká degoržování (odstřelení kalů). Při tom se ztratí malé množství samotného šumivého vína, které se doplní expedičním likérem (směs šumivého vína a hroznového cukru).
Následně se uzavře sektovou korkovou zátkou, opatří agrafou, košíčkem a putuje k nám. Zde se ručně nalepí etikety a šumivá vína putují do vinotéky a následně k vám domů.

Nechali jsme vyrobit celkem dva druhy šumivých jakostních vín metodou kvašením v láhvi:

Ryzlink rýnský blanc, brut nature, s obsahem 0,2 g/l zbytkového cukru, 8,6 g/l kyselin a 11,5 % alkoholu.  

Rulandské modré rosé, brut nature, s obsahem 0,8 g/l zbytkového cukru, 8,5 g/l kyselin a 12,5 % alkoholu. 

Prodejní cena: 590 Kč (0,7 l)

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.