Koupit e-vstupenku

Naše akce

BOTANICKÁ POD STROMEČEK | Inspirace pro Ježíška

21. 10. - 24. 12. 2022

Čas Vánoc a adventu klepe na dveře a s ním i každoroční palčivá otázka..."Čím letos potěším své blízké pod stromečkem?"

My jsme si v botanické i letos pro naše fanoušky a návštěvníky připravili nabídku dárkových poukazů, vstupenek i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin. Užijte si Vánoce ve společnosti svých blízkých a s dárky, které potěší.

Dárky můžete objednat prostřednictvím našeho e-shopu a nechat si je zaslat poštou, nebo vyzvednout při své návštěvě botanické zahrady, případně lze některé z dárků zakoupit rovnou ve stánku se suvenýry v areálu zahrady. Na pokladně u vstupu do skleníku Fata Morgana lze již nyní zakoupit dárkové vstupenky a dárkové poukazy na Nedělní sklep samostatně. Tedy budete-li chtít darovat čistě zážitek, můžete se zastavit u nás na pokladně a koupit si poukaz na místě bez nutnosti objednání z e-shopu.

_D6A0361_klicovy-vizual-3Knihy do každé rodiny

Mezi nejoblíbenější dárky patří knihy. Mezi publikacemi botanické zahrady najdete knihy plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře i další milovníky přírody, ale také knihy pro dobrodruhy. Sáhnout můžete například po letošní knižní novince, která vás provede rostlinným bohatstvím Kypru nebo rovnou zvolit kompletní balíček za poznáním dálek - Botanická putování. Vypravte se s našimi kurátory na expedici za flórou dálek... Tentokrát Vás zveme na cestu na středomořský ostrov Kypr nebo do exotického Vietnamu. Balíček doplňuje tematický kalendář na rok 2023, který Vás provede nejen tímto rokem, ale také světem rostlin napříč Asií.

Mezi naše další a velmi oblíbené tituly patří unikánít kniha Pelargonie, která Vás provede celým světem těchto jedinečných rostlin a poradí, jak je pěstovat, ale i jak je využít v kuchyni. Hitem jsou také knihy Stínomilné trvalky a Záhonové trvalky. Díky těmto knihám čtenář pozná rostliny, které by neměly chybět v žádné zahradě, seznámí se i s neobvyklými druhy, jejich nároky a způsoby pěstování. 

Všechny dostupné publikace zakoupíte online v našem e-shopu

 

_D6A0366_1Parfém s vůní dálek

Nechte se unést vůní dálek a skleníku Fata Morgana… Unikátní nový parfém Vás přenese do Vietnamu.

Základem parfému jsou vonná dřeva a koření, srdcem lotos a oud a hlavou citrusy a bílé květy.

Jedná se o limitovanou nabídku, první parfém Fata Morgana No. 1 je již zcela vyprodaný.

 

 

Parfém za 699 Kč zakoupíte online v našem e-shopu.

_D6A0348_2Víno a sklep. Dokonalá dvojka!

Také pro letošní rok jsme připravili limitované balíčky pro milovníky tekutých hroznů, které obsahují jednu láhev vína z naší Vinice sv. Kláry dle vašeho výběru (bílé, růžové nebo červené víno) a dva dárkové poukazy na Nedělní sklep umožňující prohlídku místního vinného sklepa s komentovanou prohlídkou a malou degustací na závěr.  

Vybírat můžete ze tří variant, a to balíček s bílým vínem, balíček s rosé nebo ve velmi omezeném počtu také balíček s červeným vínem. Je jenom na vás, zda svým blízkým splníte sen o bílých Vánocích nebo svátcích s chutí rosé či exluzivní vůní Pinot Noir.

 

 

Balíčky v hodnotě 950,- Kč zakoupíte online v našem e-shopu

 

_D6A0400_1Půjdem spolu do Be... Botanické...

Koleda letošních Vánoc, kterou si budou zpívat vaši blízcí. Nadělte jim procházku v říši rostlin na malebné stráni v Troji s dechberoucím výhledem na Prahu. Čeká je cesta kolem světa od pouště, přes Japonsko, vinici či Středozemí až po tajuplný tropický les. Ať už sháníte dárek pro maminku, babičku, přátele či kolegy z práce, našli jste ho.

NOVINKA pro letošní rok je spuštění prodeje také online dárkových vstupenek, takže ať už sháníte dárek na posledních chvíli nebo se vám na něj nechce jenom čekat, online dárková vstupenka je jasná volba.Chtěli byste dárkové balení i u online vstupenky? Žádný problém. Připravili jsme pro vás dárkový voucher ke stažení. Stačí si ho vytisknout, napsat věnování a dovnitř vložit zakoupenou vstupenku s QR kódem.

Vstupenka je platná 365 dní od jejího zakoupení.

Dárkovou vstupenku v hodnotě 200,- Kč zakoupíte online v našem e-shopu. 

 

_D6A0403_1Pošlete své blízké do sklepa

Nejlepší dárek je zážitek. Dopřejte ho také svým blízkým. Pošlete je do sklepa a na skleničku. Dárková vstupenka na Nedělní sklep je drobnost, která potěší nejen milovníky vína, ale všechny, kteří rádi objevují.  Komentované prohlídky Vinice sv. Kláry a vinného sklepa návštěvníkům poodhalí tajemství, kde zpracováváme naše hrozny a připravujeme naše vína. Třešničkou na závěr je malá degustace.  

Prohlídky se konají celoročně každou neděli od 13 a 15 hod. a od března do října také v 17 hod. Platnost vstupenky do 31. 12. 2023.

NOVINKA pro letošní rok je spuštění prodeje také online dárkových vstupenek, takže ať už sháníte dárek na posledních chvíli nebo se vám na něj nechce jenom čekat, online dárková vstupenka je jasná volba.Chtěli byste dárkové balení i u online vstupenky? Žádný problém. Připravili jsme pro vás dárkový voucher ke stažení. Stačí si ho vytisknou, napsat věnování a dovnitř vložit zakoupenou vstupenku s QR kódem.

Dárkovou vstupenku v hodnotě 350,- Kč zakoupíte online v našem e-shopu.

 

_D6A0441_1Je čas degustovat!

Že by to bez vína nešlo? Souhlasíme! Obdarujte své blízkém jedinečným zážitkem v podobě degustace vín kompletně vyrobených v Botanické zahradě Praha.
 
Poukaz lze zakoupit prostřednictvím objednání na e-mailu vinoteka@botanicka.cz ,fyzicky ve Vinotéce sv. Kláry během otevírací doby nebo online v našem e-shopu. 
 
Cena poukazu je 450 Kč a platí pro 1 osobu na řízenou degustaci 6 vzorků vín z naší produkce za doprovodu someliéra. Platnost je od 1. 3. do 31. 10. 2023.
 
 
Dárkový poukaz na degustaci vín v hodnotě 450 kč zakoupíte také online v našem e-shopu.
 
 
 

_D6A0422_1Drobnost, která potěší

Rodině, přátelům i kolegům v práci můžete udělat radost drobností jako je plecháček s vtipným botanickým motivem, termoska, nákrčník s motivem botanické zahrady, pláštěnka nebo dřevěný zápisník.

Elegantní pány potěší dřevěný motýlek s manžetovými knoflíčky. 

 

 

Dárečky vybírejte online v našem e-shopu

 

 

_D6A0418_1Kdo si hraje, nezlobí 

Malé i velké potěší novinky v nabídce botanické zahrady, a to vědomostní a stolní hry.

Na zahradníky a botaniky si celá rodina může zahrát v rámci unikátní hry Botanicus. Kromě zábavy si dospělí i děti doplní své botanické a přírodovědné znalosti.

Malého botanika také potěší průvodce světem rostlin z edice Objevuj svět Albi Science nebo série vzdělávacích skládaček Botanická v malínku

V nabídce her nechybí ani pestrá škála dřevěných ekologických her a hraček, jako je botanické domino nebo pexeso. Novinkou do naší herní rodiny jsou pokerové hrací karty ve dvou provedeních.

Deskové hry a další hračky zakoupíte online v našem e-shopu

 

_D6A8485_2Ať to šumí nejen na Silvestra

Jako novinku ve sklepě, jsme přivezli po 15 měsíčním zrání na lahvi naše jakostní šumivá vína, která jsme nechali vyrobit u firmy Proqin ve Velkých Němčicích.

Nechali jsme vyrobit celkem tři druhy šumivých jakostních vín metodou kvašením v láhvi:

Rulandské modré, Blanc de noir, jako Brut nature, tudíž bez přidání expedičního likéru, ten obsahuje 1 g/l zbytkového cukru, 6 g/l kyselin a 12,5 % alkoholu.
Rulandské modré rosé, Brut, s obsahem 7 g/l zbytkového cukru, 6,5 g/l kyselin a 12,5 % alkoholu.
Modrý Portugal rosé, Sec, s obsahem 25 g/l zbytkového cukru, 6 g/l kyselin a 11 % alkoholu.

Šumivá vína zakoupíte pouze osobně ve Vinotéce sv. Kláry.

Cena: 590 Kč (0,7 l)

 

 

Důležité informace

Vánoční provoz e-shopu

Při objednání zboží  do 12. 12. 2022 včetně garantujeme doručení zboží do Vánoc, u zboží objednaného po 12. 12. 2022 nelze zaručit doručení zboží do 24. 12. 2022.

Při objednávce zboží do 22. 12. 2022 včetně, lze zásilku vyzvednout na pokladně u vstupu do skleníku Fata Morgana (Trojská 800/196, Praha 7 - Troja). Viz informace o výdejním místě níže.

Objednávky zboží po 22. 12. 2022 budou zpracovány až v novém roce. 

Výdejní místo e-shopu

Objednávky z e-shopu je možné také vyzvedávat bezplatně na pokladně u vstupu do skleníku Fata Morgana (Trojská 800/196, Praha 7 - Troja 171 00). 

Otevírací doba pokladny je úterý-neděle, 9.00-16.00.

Otevírací doba během Vánoc: 

24. 12. otevřeno 9.00-14.00

25.-26. 12. otevřeno 9.00-16.00

31. 12. otevřeno 9.00-14.00

 

Přejeme vám veselé rozkvetlé Vánoce!

 

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.