Koupit e-vstupenku

Naše akce

BOTANICKÁ POD STROMEČEK | Inspirace pro Ježíška

2. - 24. 12. 2023

Čas Vánoc a adventu klepe na dveře a s ním i každoroční palčivá otázka..."Čím letos potěším své blízké pod stromečkem?"

My jsme si v botanické i letos pro naše fanoušky a návštěvníky připravili nabídku dárkových poukazů, vstupenek i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin. Užijte si Vánoce ve společnosti svých blízkých a s dárky, které potěší.

Dárky můžete objednat prostřednictvím našeho e-shopu a nechat si je zaslat poštou, nebo vyzvednout při své návštěvě botanické zahrady, případně lze některé z dárků zakoupit rovnou ve stánku se suvenýry v areálu zahrady. Na pokladně u vstupu do skleníku Fata Morgana lze již nyní zakoupit dárkové vstupenky a dárkové poukazy na Nedělní sklep samostatně. Tedy budete-li chtít darovat čistě zážitek, můžete se zastavit u nás na pokladně a koupit si poukaz na místě bez nutnosti objednání z e-shopu.

Kvety_Faty_kypr_vietnamKnihy do každé rodiny

Jedny z nejoblíbenějších dárků bývají knihy. Mezi publikacemi botanické zahrady najdete knihy plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře i další milovníky přírody, ale také knihy pro dobrodruhy.

Tři knihy plné exotických míst a zážitků z botanických expedic Vás přenesou do dalekých zemí za vzácnými druhy rostlin.

Balíček obsahuje knihy vydané botanickou zahradou – 1 x Květy Faty, 1 x Botanická putování Kyprem a 1 x Botanická putování – Vietnam.

 

 

Balíček 3 knih za 890 Kč zakoupíte online v našem e-shopu.

 

kniha_dablova_zahradkaNenechte si otrávit Vánoce

Naše nejnovější knížka Ďáblova zahrádka vás zábavnou formou seznámí s rostlinami, jež obsahují jedovaté látky, upozorní na jedy a jedovaté plody, jež se mohou dostat až na náš stůl, nebo které jsou rizikové pro zvířata a domácí mazlíčky. Současně také připomene i nejznámější otravy a traviče světových dějin.

Touto knihou Vás rozhodně nechceme děsit, ale spíše vám přiblížit jedovaté rostliny v jejich rozmanitosti i záludnosti, naučit se je bezpečně rozpoznávat a seznámit se s možnými riziky při kontaktu s nimi.

 

Knihu Ďábloba zahrádka za 349 Kč zakoupíte online v našem e-shopu.

 

 

parfem_02Parfém s vůní dálek

Nechte se unést vůní dálek a skleníku Fata Morgana… Unikátní nový parfém Vás přenese do Vietnamu.

Základem parfému jsou vonná dřeva a koření, srdcem lotos a oud a hlavou citrusy a bílé květy.

Jedná se o limitovanou nabídku, první parfém Fata Morgana No. 1 je již zcela vyprodaný.

 

 

Parfém za 699 Kč zakoupíte online v našem e-shopu.

 

Kvety_faty_kalendarSen o tropické džungli

Splňte svým blízkým sen o tropické džungli a pozvěte je do Fata Morgany. V roce 2024 oslaví tento jedinečný skleník 20. narozeniny a vy se do něj můžete přenést díky krásným záběrům exotických rostlin.

Objevíte jejich kouzlo ať již prostřednictvím fotografií v kalendáři na rok 2024, či knihy Květy Faty, která vás provede tropickými zákoutími skleníku a seznámí Vás s šedesáti nejvýraznějšími rostlinami, které tu můžete najít.

 

Balíček obsahuje 1 knihu Květy Faty a 1 kalendář pro rok 2024 a za 469 Kč ho zakoupíte online v našem e-shopu.

 

 

vstupenky_nedelni_sklep_a_cerveneVíno a sklep. Dokonalá dvojka!

Také pro letošní rok jsme připravili limitované balíčky pro milovníky tekutých hroznů, které obsahují jednu láhev vína z naší Vinice sv. Kláry dle vašeho výběru a dva dárkové poukazy na Nedělní sklep umožňující prohlídku místního vinného sklepa s komentovanou prohlídkou a malou degustací na závěr.  

Vybírat můžete z pěti variant, a to balíček s bílým vínem, balíček s rosé nebo ve velmi omezeném počtu také balíček s červeným vínem, dále balíček s vínem portského typu či balíček s našim šumivým vínem.

 

 

Vinné balíčky v ceně od 950,- Kč zakoupíte online v našem e-shopu

 

darkova_vstupenkaPůjdem spolu do Be... Botanické...

Koleda letošních Vánoc, kterou si budou zpívat vaši blízcí. Nadělte jim procházku v říši rostlin na malebné stráni v Troji s dechberoucím výhledem na Prahu. Čeká je cesta kolem světa od pouště, přes Japonsko, vinici či Středozemí až po tajuplný tropický les. Ať už sháníte dárek na posledních chvíli nebo se vám na něj nechce jenom čekat, online dárková vstupenka je jasná volba.

Dárkové vstupenky do zahrady nabízíme ve dvou variantách - tištěné nebo online. 

Pro online verzi vstupenky jsme připravili dárkový voucher ke stažení. Stačí si ho vytisknout, napsat věnování a dovnitř vložit zakoupenou online vstupenku s QR kódem z vašeho e-mailu. 

 

Dárkovou vstupenku tištěni i online verzi v hodnotě 230,- Kč zakoupíte online v našem e-shopu. 

 

vstupenky_nedelni_sklepA sklep máte…? A mohl(a) bych ho vidět…?

Nejlepší dárek je zážitek. Dopřejte ho také svým blízkým. Pošlete je do sklepa a na skleničku. Dárková vstupenka na Nedělní sklep je drobnost, která potěší nejen milovníky vína, ale všechny, kteří rádi objevují.  Komentované prohlídky Vinice sv. Kláry a vinného sklepa návštěvníkům poodhalí tajemství, kde zpracováváme naše hrozny a připravujeme naše vína.

Třešničkou na závěr je malá degustace.  

Dárkové vstupenky na prohlídku vinného sklepa nabízíme ve dvou variantách - tištěné nebo online. 

Pro online verzi vstupenky jsme připravili dárkový voucher ke stažení. Stačí si ho vytisknout, napsat věnování a dovnitř vložit zakoupenou online vstupenku s QR kódem z vašeho e-mailu. 

 

Dárkovou vstupenku tištěni i online verzi v hodnotě 420,- Kč zakoupíte online v našem e-shopu.

darkovy_poukaz_degustaceJe čas degustovat!

Že by to bez vína nešlo? Souhlasíme! Obdarujte své blízkém jedinečným zážitkem v podobě degustace vín kompletně vyrobených v Botanické zahradě Praha.
 
Poukaz lze zakoupit prostřednictvím objednání na e-mailu vinoteka@botanicka.cz ,fyzicky ve Vinotéce sv. Kláry během otevírací doby nebo online v našem e-shopu. 
 
Cena poukazu je 450 Kč a platí pro 1 osobu na řízenou degustaci 6 vzorků vín z naší produkce za doprovodu someliéra. Platnost je od 1. 3. do 31. 10. 2024.
 
 
 
Dárkový poukaz na degustaci vín v hodnotě 450 kč zakoupíte také online v našem e-shopu.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Vánoční provoz e-shopu a garance doručení

Při objednání zboží  do 11. 12. 2023 včetně garantujeme doručení zboží do Vánoc, u zboží objednaného po 11. 12. 2023 nelze zaručit doručení zboží do 24. 12. 2023.

Při objednávce zboží do 18. 12. 2023 včetně, lze zásilku vyzvednout na pokladně u vstupu do skleníku Fata Morgana (Trojská 800/196, Praha 7 - Troja). Viz informace o výdejním místě níže.

Objednávky zboží po 18. 12. 2023 budou zpracovány až v novém roce. 

Výdejní místo e-shopu pro osobní vyzvednutí objednávek

Objednávky z e-shopu je možné také vyzvedávat bezplatně na pokladně u vstupu do skleníku Fata Morgana (Trojská 800/196, Praha 7 - Troja 171 00). 

Otevírací doba pokladny u skleníku Fata Morgana je během měsíce listopad a prosinec prodloužena kvůli výdeji zboží z e-shopu v pracovní dny od 9.00 do 17.00. Jedná se pouze o otevírací dobu poklady, nikoliv zahrady, ta zůstává otevřena do 16.00. Během víkendu je pokladna u skleníku Fata Morgana otevřena standardně, tedy od 9.00 do 16.00. 

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA ZAHRADY

Vánoční otevírací doba venkovních expozic a skleníku Fata Morgana:

24. 12., 9.00–14.00

25. – 26. 12., 9.00–16.00

27. – 30. 12,9.00–16.00

31. 12., 9.00–14.00

1. 1. 2024, 9.00–16.00

Vánoční otevírací doba Vinotéky sv. Kláry:

24. 12., 10.00–14.30

25. - 26. 12., 10.00–16.30

27. – 30. 12, 10.00–16.30

31. 12., 10.00–14.30

1. 1. 2024, 10.00–16.30

 

Přejeme vám veselé rozkvetlé Vánoce!

 

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.