Naše akce

Jak krmit ptáky?

17. 1. - 1. 3. 2020

Areál Jih

V pořadí již dvanáctý ročník ornitologické výstavy v Botanické zahrada hl. m. Prahy.
Dětem i dospělým představí základní typy krmítek a objasní, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít. Víte, že podle nejnovějších poznatků je zapotřebí ptáky přikrmovat celoročně? Seznámímě vás novým názorem předních evropských ornitologů doporučujících celoroční přikrmování ptáků. Vyplývá to z dlouhodobých výzkumů, které jasně potvrdily až katastrofální úbytek hmyzu. Jeho nedostatek má negativní dopad zejména na hmyzožravé ptáky v době krmení mláďat.

Výstava také upozorní na potřebu nabízet ptákům vodu v podobě různých napajedel, a to především v horkých letních dnech. Tradičně nebudou chybět ukázky nevyhovujících ptačích budek a polobudek v porovnání se správnými variantami. Uvnitř vegetariánského bistra si pak návštěvníci budou moci v klidu prohlížet „katalog“ nejběžnějších zahradních ptáků.

Úvodní panel naleznete na terase rostlinného bistra Botanická na talíři a další pak v blízkém okolí.

Výstava je přístupná zdarma.

K výstavě nabízíme také výukový program pro mateřské školy a 1. třídy základních škol. Během programu se děti seznámí s opeřenými obyvateli našich zahrad, naučí se poznávat nejběžnější druhy a dozví se i proč krmení pro ptáky důležité nejen během zimního období. Program je možné objednat na každý všední den výstavy se začátkem v 9:00 nebo 9:30.
Poplatek za program činí 300 Kč/skupina.
Nunto rezervovat na eva.novozamska@botanicka.cz.

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.