Koupit e-vstupenku

Naše akce

NEDĚLNÍ SKLEP - komentované prohlídky expozicí výroby vína

2. 1. - 25. 12. 2022

Komentované prohlídky vinice a sklepa s malou degustací na závěr. Nakoukněte, kde zpracováváme naše hrozny a ochutnejte vína kompletně vyrobená v botanické zahradě.

Botanická zahrada spravuje vinici od roku 1995 a navazuje na její 800 let dlouhou tradici. Díky výbornému terroir a úsilí pracovníků, kteří se o vinici ručně starají, mají hrozny velmi vysokou kvalitu. Od sklizně 2009 se hrozny zpracovávají v nově vybudovaném sklepě s moderní technologií. Místní klíčové odrůdy jsou Ryzlink rýnský a Rulandské modré.

Sklep má plochu 200 m2 a je rozdělen do tří částí. V první části je moderní nerezová technologie na zpracování hroznů – mlýnkoodstopkovač, peristaltické čerpadlo, pneumatický membránový lis a vinifikátor. V druhé části jsou umístěny nerezové tanky se systémem řízeného kvašení, různé typy filtrů, lahvovací a etiketovací linka. V poslední části je reprezentativní prostor pro skladování a dubové sudy, ve kterých zrají červená i bílá vína.

Komentované prohlídky

Prohlídky probíhají každou neděli vždy od 13.00 a 15.00. Sraz a začátek prohlídky u pokladny Kovárna v ulici Trojská. Zastávka autobusu 112 "Kovárna" (mapa).

Vstupné

350 Kč/osoba (sklep + venkovní expozice + Fata Morgana)*

Vstupenky zakoupíte na pokladě u vstupu do areálu skleníku Fata Morgana (mapa).

Rezervace míst není nutná!

*Vstupenka je jednorázová a platí 1 rok od vydání. 

Důležité upozornění 

Prohlídky probíhají pouze v českém jazyce. Maximální počet osob ve skupině je 15. V průběhu provázení je nutné mít nasazený respirátor a mít tak zakrytá ústa i nos během prohlídky uzavřených prostor sklepa. Rovněž platí povinnost dle nařízení vlády, a to prokázat se certifikátem o dokončeném očkování, případně potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19 v uplynulých 180 dnech. Osoby mladší 18 let, osoby rozočkované a osoby s kontraindikací proti očkování se mohou prokázat PCR testem, který nebude starší 72 hodin. Vstup se psem není možný!

Dárková vstupenka

Prohlídku sklepa lze zakoupit také online v našem e-shopu, a to v podobě dárkového poukazu s platností do 31. 12. 2022

Přejít do e-shopu

 

Těšíme se na vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.

false