Koupit e-vstupenku

Naše akce

ODPOVĚDNÁ DÍLNA | Smysluplné workshopy pro lidi a přírodu

6. - 27. 8. 2022

Život s rostlinami je hezčí! 

Každou srpnovou sobotu jsme pro vás připravili inspirativní a zážitkové workshopy, smysluplné pro lidí a přírodu, která se budou věnovat městské biodiverzitě a udržitelnosti. 

Ukážeme vám různé možnosti, jak lze pěstovat rostlin ve městě, jak přinést více zeleně na svá okna, balkóny, anebo jak podpořit sousedské předzahrádky. Ukážeme vám, jak fungují souvislosti městských i přírodních ekosystému. 

Akce je pro všechny, kteří chtějí do města přivést více přírody a vidí v bioodpadu cenný zdroj, proto s sebou vezměte své děti, kamarády nebo rodiče a prarodiče.

Aktivity v odpovědných dílnách jsou bezplatné, takže stačí, když si sebou vezmete dobrou náladu a vyrazíte za námi. 

Harmonogram workshopů

6.8. a 20.8. od 10.00 do 18.00, Ornamentální zahrada - MAPA areálu

Zkuste poznat vůni bylinek na našich bylinkových záhoncích. Po absolvování testu se budete moci zapojit do upcyklační dílny a tvorby květináčků na klíčení. Budete vyrábět ze starých publikací, knih a novin. Těšit se můžete také na výrobu náramků ze starého textilu - provazoplet.

Tento workshop se neobjede bez starých triček. Každý je má ve své skříni až do zahájení workshopu provazoplet. Pravděpodobně totiž nenajdou uplatnění jinde a obvykle končí na skládce nebo ve spalovně. V Odpovědné dílně je vaše šikovné ruce  promění v slušivou čelenku, náramek, opasek nebo hračku pro zvířecí miláčky. K dispozici bude omezený počet triček, a proto doporučujeme si na workshop přinést i vlastní tričko.

Budete mít možnost tvořit budoucnost společně s nadací Partnerství. Popovídáme si o možnostech komunitního zahradničení, a také o tom, jak pečovat o semena.

Společně si ukážeme skutečné příklady dobré praxe, které pomáhají městům zlepšit (zazelenat) jejich prostředí. 

13.8. a 27.8. od 10.00 do 18.00, Ornamentální zahrada - MAPA areálu

Víte, jak vypadá běžná půda v Praze? A jak vypadá kompost? Víte, z čeho vzniká? V naší odpovědné dílně zjistíte, proč je bioodpad poklad a jak s ním můžete nakládat doma pro dobro vašich pokojových květin i přírody ve vašem okolí.

S otázkami jsme ještě neskončili. Víte, kterým bylinkám kompost prospívá? Pokud nevíte, nebo si nejste jisti anebo víte, tak přijďte za námi a společně provedeme rozlišovací testy půdy a kompostu. Názorně vám ukážeme společně s expertkou ze sociálního podniku Kokoza, jak nakládat s bioodpadem a kompostovat ve městě.

A aby toho nebylo málo, tak pro vás máme připravené zavařovací sklenice, na které budete moci pomocí gravírovacího pera vytvořit svůj vlastní obrázek a rázem budete mít svou vlastní krásnou vázičku na květiny.

Tento workshop se neobejde bez starých zavařovaček, každý je má doma, ale až do naše worskhopu často končí v kontejneru se sklem. Naučte se s námi jak je ještě prakticky využít. V Odpovědné dílně je vaše šikovné ruce promění v originální vázu, namáčecí nádobu na luštěniny, stojánek na tužky, jedinečnou láhev na svačinu, stylovou bezobalovou nakupovací dózu nebo hezký svícen. Budeme gravírovat. V dílně bude k dispozici omezený počet možných lahví k tvoření, proto doporučujeme si na workshop přinést i vlastní zavařovačku s víčkem.

 

Workshop Odpovědná dílna v naší botanické zahradě vznikl ve spolupráci se společností M-ocean a je realizován za podpory projektu Praha myslí dopředu. V Odpovědné dílně připravují tematické, edukativní workshopy o udržitelnosti, které lidi baví. Žádná nuda a žádný zbytečný negativní dopad, hodně inspirace a osvěty. V Odpovědné dílně žijí tématy udržitelnosti (zelená města, biodiverzita), neformálním vzdělávání a upcyklací.

PMD_logo_CZ_col

 

Těšíme se na Vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.