Index Seminum 2010

UPOZORNĚNÍ: URČENO POUZE PRO ODBORNÉ INSTITUCE, NIKOLI PRO KOMERČNÍ ÚČELY! 

INDEX SEMINUM 2009

Botanická zahrada hl.m. Prahy, Nádvorní 134, 171 00 Praha 7, Czech Republic

www.botanicka.cz

http://www.florius.cz/troja/

tel: +420 2 34148111 fax: +420 2 33542629

e-mail: pavel.sekerka@botanicka.cz

Seed collectors of Prague Botanical Garden:

 

Alena Nováková            - curator

Eduard Chvosta             - head of gardeners

Eva Smržová                  - curator

Jan Ponert                      - curator

Jarmila Skružná              - curator

Kamila Skálová              - curator

Pavel Sekerka                - curator, editor of IS

Petr Hanzelka                 - curator

Romana Rybková           - curator

Vladimír Huml                - curator

Vlastik Rybka                - curator

 

 Polypodiopsida

Polypodiaceae

 

1.            Platycerium superbum Joncheere & Hennipman

 

Pinopsida

Cupressaceae

 

2.            Cryptomeria japonica D. Don

3.            Thuja orientalis L.

 

Rosopsida

Adoxaceae

 

4.            Viburnum dilatatum Thunb.

 

Aizoaceae

 

5.            Carpanthea pomeridiana (L.) N.E.Br.

 

Apiaceae

 

6.            Eryngium planum L.

7.            Chaerophyllum bulbosum L.

8.            Levisticum officinale Koch - Bas.

9.            Seseli varium Trev.

 

Apocynaceae

 

10.         Alyxia buxifolia R.Br.

11.         Amsonia ciliata Walter

12.         Asclepias asperula (Decne.) Woodson ex: U.S.A, Texas

13.         Asclepias syriaca L.

14.         Carissa macrocarpa A.DC.

15.         Catharanthus trichophyllus (Baker) Pichon ex: Madagaskar, Isalo

16.         Rauvolfia hetrophylla Willd.

17.         Rauvolfia serpentina Benth. ex Kurz

18.         Stapelia gettleffii R.Pott

19.         Stapelia grandiflora Curtis

 

Araliaceae

 

20.         Acanthopanax henri Harms

21.         Acanthopanax cf. lasiogyne Harms

22.         Acanthopanax simoni Simon-Louis

 

Asteraceae

 

23.         Anacyclus radiatus Loisel.

24.         Anthemis tinctoria L.

25.         Arctotis venusta Norl.

26.         Aster amellus L. subsp. ibericus (Steven) Avetisyan

27.         Aster ericoides L.

28.         Aster ptarmicoides (Nees) Torr ex: BG Nový Dvůr: ex: USA, Illinois, Cook Co. (Glencoe)

29.         Aster sedifolius L.

30.         Balsamita major Desf.

31.         Catananche caerulea L.

32.         Centaurea huljakii J.Wagner

33.         Centaurea simplicicaulis Boiss. & A.Huet

34.         Cephalophora aromatica Schrad.

35.         Cichorium intybus L.

36.         Dimorphotheca pluvialis (L.) Moench

37.         Echinacea angustifolia DC.

38.         Echinacea purpurea (L.) Moench

39.         Echinacea simulata McGregor

40.         Echinacea tennesseensis (Beadle) Small

41.         Felicia aethiopica (Burm. f.) Adams

42.         Felicia tenella (L.) Nees

43.         Gazania rigens (L.) Gaertn.

44.         Grindelia robusta Nutt.

45.         Helianthus mollis Lam.

46.         Helichrysum aucheri Boiss. ex: BG Göteborg: ex: Turkey, prov. Kastamonu, Ilgaz Dag Pass, 1800 m