Koupit e-vstupenku

Dárky z botanické

Hledáte originální dárek pro vaše blízké? Připravili jsme pro vás novinky v podobě praktické paměťové karty a power banky, které potěší nejen fanoušky botaniky. Nové propagační předměty zakoupíte ve stáncích se suvenýry ve skleníku a venkovních expozicích.

Co jsme pro vás připravili?

 

vietnamBotanická putování – Vietnam

Cestopisných knih je na trhu spousta, píší je cestovatelé, etnografové, horolezci a jiní sportovci. Cestopisů s botanickou tématikou je však jako šafránu.

Botanická putování Vietnamem vznikla ze zážitků několika cest, při kterých čeští a vietnamští biologové prozkoumávali horskou rezervaci Hon Ba. Mnoho dní pobytu v lesích a mnoho večerů strávených herbářováním nalezených rostlin všem zpestřoval svými historkami a postřehy spoluautor Karel Petrželka, který v jižním Vietnamu strávil téměř 10 let. Bylo by škoda všechny ty příběhy lidí, zvířat a hlavně rostlin nechat rozplynout jak dým z vonných tyčinek, když už je sám dál nemůže vyprávět. Snad si knížka najde své čtenáře, které bude zajímat tajemství lotosů, bambusu, durianu, lesních ratanových palem i života ve vzdáleném Vietnamu. 

Cena za kus činí 349 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Květy Faty

Romana Rybková, Eva Smržová a Klára Lorencová

U příležitosti 15. narozenin skleníku Fata Morgana vydala trojská botanická zahrada novou knihu věnovanou rostlinnému bohatství svých sbírek nazvanou Květy Faty – Kvetoucí rostliny skleníku Fata Morgana.

Kniha se zaměřuje se na nápadně a zajímavě kvetoucí rostliny, které rostou uvnitř skleníku. Výběr 60 druhů je seřazen postupně dle toho, jak návštěvník expozicemi prochází. U každého druhu čtenář najde celostránkovou fotografii květu, dále informace, kde daný druh roste v přírodě, i to jestli se dá nebo nedá pěstovat doma. Ke každé rostlině se najde spousta zajímavostí, třeba odkud se vzalo její jméno, jestli má nějaké užitkové vlastnosti nebo zda je jedovatá. Text oživují občasné epizodky ze života tropického skleníku.

Pro autorky knihy Romanu Rybkovou, Evu Smržovou a Kláru Lorencovou není práce s tropickými rostlinami jen zaměstnáním, ale celoživotní láskou – a na obsahu knihy je to znát. 

Cena za kus činí 349 Kč.

Prohlédněte si ukázku knihy

 

 

 

 

 

 

Záhonové trvalky Botanické zahrady hl.m. Prahy.

Iveta Bulánková a Petr Hanzelka

Záhonové trvalky tvoří podstatnou část rostlinných sbírek v Botanické zahradě hl.m. Prahy. V současné době jde bezmála o 4000 druhů a odrůd vytrvalých okrasných květin a návštěvník se s nimi setká ve většině venkovních expozic. K nejpočetnějším kolekcím patří sbírka denivek, kosatců, bylinných pivoněk a odrůdy vzniklé šlechtěním původem severoamerických prérijních bylin (zejména zápleváků, plamenek a zavinutek).

Kniha představuje návštěvníkům nejvýznamnější část sortimentu záhonových trvalek v Botanické zahradě hl.m. Prahy v Troji a nabízí rovněž informace o jejich pěstování a použití na zahradě a rovněž mnohé zajímavosti o vybraných druzích. Je doplněna řadou desítek fotografií známých i méně známých zahradních trvalek a jistě usnadní čtenářům výběr vhodných druhů květin i pro jejich vlastní zahrady. 

Cena za kus činí 349 Kč.

 

 

 

 

 

 

Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy

Bc. Tomáš Vencálek, kurátor dřevin mírného pásma

Knihu vydala Botanická zahrada hl. m. Prahy v prosinci roku 2017 ve spolupráci s vydatelstvím Profipress sro. Praha. (112 stran,  ilustrace, mapy původu, plán zahrady se zakreslenou lokalitou). Kmotrem knihy se dne 29.3.2018 stal známý botanik a publicista Václav Větvička.

Kniha nazvaná Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy představuje veřejnosti nevšední druhy dřevin, které mohou návštěvníci vidět často pouze v botanických zahradách. Čtenáři se v ní seznámí se třiačtyřiceti zástupci jak jehličnatých, tak i listnatých stromů. U jednotlivých druhů najdou kromě odborného popisu také mnohé zajímavosti. To vše je doplněno mapkou výskytu daného druhu jak ve světě, tak jeho lokalizací v trojské botanické zahradě. Mapky původu některých druhů najdou čtenáři pouze v této knize. Nechybí ani zkušenosti s pěstováním jednotlivých dřevin. Kniha tak není jen průvodcem po dřevinách Botanické zahrady hl. m. Prahy, ale zároveň i jakýmsi vodítkem pro pěstování neobvyklých taxonů v podmínkách České republiky.

Cena za kus činí 349 Kč.

 

 

 

 

 

50-let

Příběh trojské botanické zahrady

Václav Jůzko

Kniha vznikla k 50. výročí založení trojské botanické zahrady. Nemá být vyčerpávajícím souhrnem událostí uplynulých let, nýbrž jakýmsi malým ohlédnutím za tím, jak plynul čas v Trojské kotlině a co se díky úsilí zaměstnanců zahrady podařilo vybudovat. Zahrada to během své existence neměla vždy jednoduché, dlouho se jednalo o konečné rozloze jejího areálu, náplni i poslání. Jedna věc ale platila za všech okolností: lidé, kteří v ní pracovali, tu zanechali kus svého srdce.

Cena za kus činí 349 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

_D6A7501

Vinice svaté Kláry 365

Touto knihou vzdáváme hold jedné opravdu neobyčejné krásce. Za pár roků jí bude 800 let. Je to vinice sv. Kláry.
Kniha čtenáře provede vinicí během celého roku, prostřednictvím ojedinělých fotografií lze sledovat příběh vinné révy, rostliny, jež nás provází dějinami již několik tisíc let. Spatříme její rašení, kvetení, sklizeň plodů a jejich cestu od zpracování přes lahvování až po setkání s konzumenty v naší vinotéce.

Cena za kus činí 449 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koreny-osobnosti_kniha

Kořeny osobností

Kniha je věnována projektu Kořeny osobností, který vznikl v zahradě v roce 2009. Od té doby se do něj zapojilo více než 100 osobností, které se významnou měrou zapsaly do dějin naší země. Díky nim tento projekt přibližuje veřejnosti různorodé rostlinné bohatství, které má Botanická zahrada hl. m. Prahy ve svých sbírkách a o které pečuje.
V knize jsou představeny jednotlivé osobnosti spolu s rostlinami či dřevinami, které v trojksé botanické zahradě vysadili. Nechybí ani datum a dokumentární foto z výsadby.

Cena za kus činí 349 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

Parfém Fata Morgana N°1.

Vůně exotických květin a koření, která zrála několik měsíců přímo ve skleníku Fata Morgana, je součástí nového projektu botanické zahrady nazvaného Vonné stezky. Základem parfému jsou esence z rostlin dovezených z našich expedic na ostrov Madagaskar.  Pokud chcete darovat svým blízkým opravdu exkluzivní dárek, tento parfém je ta správná volba. Zakoupíte jej na pokladně skleníku Fata Morgana za 499 Kč.

 

 

 

 

 

 

8 GB USB Flash disk

Praktický flashdisk o rozměrech běžné platební karty, ktrý se vejde do každé peněženky a důležitá data tak můžete mít stále u sebe. Potisk ve dvou variantách. Cena 249,-Kč.

 

 

 

 

 

 

Power banka 2600mAh

Originální provedení ve tvaru kreditní karty. S redukcí pro iPhone i Smartphon,  skrytý USB kabel. Díky této Power bance si můžete kdykoliv dobít svůj telefon, třeba i při procházce naší zahradou. Cena 299,-Kč.

 

 

 

 

Chcete potěšit sportovně založené příbuzné či známé? Pořiďte jim hřejivý nákrčník nebo rychleschnoucí ručník, který je v nabídce botanické zahrady k dispozici v mnoha barvách. Milovníkům výletů do přírody udělá radost praktická termoska a příznivci humoru uvítají látkové tašky, trička či plechový hrneček s vtipným popiskem.

 

 

 

 

 

Nástěnný kalendář

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro rok 2020. Představuje fotografie z archivu trojské botanické zahrady, které ilustrují proměnu expozic v průběhu uplynulých padesáti let existence zahrady. Zakoupit jej můžete ve všech pokladnách za 150 Kč.

 

 

 

 

Poznámkový notýsek

Drobnou pozorností z naší zahrady může být také poznámkový notýsek. Cena 29,-Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magnetické puzzle

Motiv motýli, cena 89,-Kč

 

 

 

 

 

Další naše propagační předměty: Kalendáře, turistické známky i vizitky, pohlednice, knihy a mnoho dalšího!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.