Koupit e-vstupenku

Expozice výroby vína | Nedělní sklep

Botanická zahrada spravuje vinici od roku 1995 a navazuje na její 800 let dlouhou tradici. Expozice výroby vína začala vznikat na přelomu let 2005 a 2006, kdy bylo nejprve potřeba sanovat sesouvající se svah. Dokončena byla v roce 2009, kdy jsme ve sklepě zpracovali první hrozny.

Díky výbornému terroir a úsilí pracovníků, kteří se o vinici ručně starají, mají hrozny velmi vysokou kvalitu. Místní klíčové odrůdy jsou Ryzlink rýnský a Rulandské modré.Expozice výroby vína se nachází ve sklepě ve spodní části vinice. 

Sklep má plochu 200 m2 a je rozdělen do tří částí. V první části je moderní nerezová technologie na zpracování hroznů – mlýnkoodstopkovač, peristaltické čerpadlo, pneumatický membránový lis a vinifikátor. V druhé části jsou umístěny nerezové tanky se systémem řízeného kvašení, různé typy filtrů, lahvovací a etiketovací linka. V poslední části je reprezentativní prostor pro skladování a dubové sudy, ve kterých zrají červená i bílá vína.

Nedělní sklep - nahlédněte do zákulisí výroby vína

Pravidelné komentované prohlídky s názvem "Nedělní sklep" se během konání vinobraní o víkendu 17. a 18.9. neuskuteční.

2. 1. - 25. 12. 2022

Velice nás těší Váš zájem o nedělní komentované prohlídky. Poukazy na e-shopu i na baru vinotéky jsou vyprodané. Vstupenky se v současné době dají koupit pouze před prohlídkou na pokladně Na Kovárně u vstupu do vinice (mapa).

Komentované prohlídky vinice a sklepa s malou degustací na závěr. Nakoukněte, kde zpracováváme naše hrozny a ochutnejte vína kompletně vyrobená v botanické zahradě.

Prohlídky probíhají každou neděli vždy od 13.00, 15.00 a 17:00. Sraz a začátek prohlídky u pokladny Kovárna v ulici Trojská. Zastávka autobusu 112 "Kovárna" (mapa).

Vstupné

350 Kč/osoba (sklep + venkovní expozice + Fata Morgana)*

Vstupenky se v současné době dají koupit pouze před prohlídkou na pokladně Na Kovárně u vstupu do vinice (mapa).

Rezervace míst není nutná!

Vstup se psem není možný.

*Vstupenka je jednorázová a platí 1 rok od vydání. 

Těšíme se na vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.