Koupit e-vstupenku

Vinotéka sv. Kláry

V historickém viničním domku sídlí útulná Vinotéka sv. Kláry, která během let 2022-2024 prošla výraznou rekonstrukcí a modernizací. Viničnímu domku dlouhodobě scházelo adekvátní zázemí nezbytné jak pro provoz vinárny a její personál, tak pro návštěvníky. Což se rozšířením a vybudováním nových prostor, tedy i navýšením kapacity míst podařilo dosáhnout. 

Vinotéka sv. Kláry je jediným místem, kde si lze zakoupit a ochutnat zdejší vinařskou produkci neboli vína kompletně vyrobená v Botanické zahradě Praha. V zimě je možné se ohřát u hořícího krbu a v létě se skrýt před sluncem. Terasy vinotéky jsou umístěny uprostřed vinohradu a se sklenkou v ruce si tak vychutnáte netradiční výhled na panorama Prahy. Vinice sv. Kláry je hojně navštěvované místo, jejíž atraktivita ještě vzrostla po vybudování nového vstupu z ulice Trojská (zastávka autobusu linky č. 112 a 234 "Kovárna").

U samotného viničního domku se koná nespočet kulturních i soukromých akcí včetně svatebních obřadů či hostin, které vám rádi pomůžete zorganizovat.

Rádi vás přivítáme ve znovu otevřeném provozu vinotéky ve viničním domečku, který je po rozsáhlé rekonstrukci opět zpřístupněn návštěvníkům, aktuálně ve zkušebním režimu.

Otevírací doba

březen–říjen

po–pá 13.00–19.30

so–ne, svátky 11.00–19.30

listopad–prosinec

po–pá 13.00–16.30

so–ne, svátky 11.00–16.30

Víno

Díky výbornému terroir a úsilí pracovníků, kteří se o vinici starají, mají hrozny velmi vysokou kvalitu. Místní klíčové odrůdy jsou  Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Nabídku  občas rozšiřujeme o víno slámové nebo perlivé.

Vzhledem k omezené produkci se nabídka vín v průběhu roku mění. Aktuálně u nás můžete ochutnat vína nového ročníku 2023. 

Vinotéka nabízí drobné občerstvení ve stylu tapas vhodné k vínu. Všechna vína nabízíme i rozlévaná po 1 dcl.

Aktuální vinný lístek a menu

Kontakt

Rezervace vinotéky tel.: +420 734 769 484

Vedoucí Vinotéky sv. Kláry: Štěpánka Šebková, +420 777 219 943, stepanka.sebkova@botanicka.cz

 

Sledujte dění ve vinotéce také na Facebooku

Těšíme se na vaši návštěvu!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.