Koupit e-vstupenku

Naše akce

Mezinárodní den Ryzlinku

13. 3. 2022

Ryzlink rýnský - jedno z našich osvědčených vín a výjimečná odrůda, jejiž cesta na trůn byla trochu klikatá. Ne každý odrůda má to štěstí v podobě mezinárodního dne, kdy můžeme její výjimečnost a výsostné postavení ve vinařském nebi, oslavovat oficiálně. 

Pro nás je to rozhodně den D a kvalitní začátek nové sezóny, kdy definitivně máváme zimě, svařáku a vítáme jaro v plné síle.

Tuto klasickou odrůdu v Praze najdete na většině vinic, v místních podmínkách se mu prostě daří. Jestli vás baví vína minerální a uznáváte vyšší kyseliny, místní Ryzlinky určitě vyzkoušejte.  

Ryzlink rýnský

Pravděpodobně vznikl jako náhodný semenáč Tramínu červeného a odrůdy heunisch v Německu a v okolí horního toku Rýna, kde tvoří základ celého vinohradnictví.

Do Čech se rozšířil za vlády Karla IV. Je to víno králů i král vín. 

V dávných dobách byl bohužel sklízen příliš a to, že se jedná o velmi kvalitní odrůdu, se zjistilo náhodou, když část hroznů byla sklizena později a vyrobené víno bylo výborné kvality.

Den Ryzlinku v Botanické - 13. 3.

V bistru v Ornamentální zahradě (mapa), ve kterém teď nově sídlí vinotéka sv. Kláry pro vás chystáme volnou mini degustaci Ryzlinků z naší vinice.  Připravené jsou nejenom archivní ročníky, ale i vína, která do lahví teprve půjdou a zatím si hoví v tanku. 

Rezervace není potřeba. Začínáme v 9.00 a budeme ochutnávat až do večerních hodin.

Žetony na mini degustaci zakoupíte na baru vinotéky - 150 Kč/4 vzorky. 

 

Král je mrtev, ať žije král? Ani náhodou, Ryzlink z trůnu jen tak někdo nesesadí. On i my jsme připraveni oslavovat a co vy? Připijte s námi...Na Ryzlink!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.

false