Koupit e-vstupenku

Naše akce

NEDĚLNÍ SKLEP | Komentované prohlídky expozicí výroby vína

2. 1. - 25. 12. 2022

Velice nás těší Váš zájem o nedělní komentované prohlídky. Poukazy na e-shopu i na baru vinotéky jsou vyprodané. Vstupenky se v současné době dají koupit pouze před prohlídkou na pokladně Na Kovárně u vstupu do vinice (mapa).

Přednost mají návštěvníci, kteří na prohlídku dorazí s již dříve zakoupeným poukazem. Kapacitu prohlídky a možnost zakoupení vstupů na pokladně určí průvodce.

Komentované prohlídky vinice a sklepa s malou degustací na závěr. Nakoukněte, kde zpracováváme naše hrozny a ochutnejte vína kompletně vyrobená v botanické zahradě.

Botanická zahrada spravuje vinici od roku 1995 a navazuje na její 800 let dlouhou tradici. Díky výbornému terroir a úsilí pracovníků, kteří se o vinici ručně starají, mají hrozny velmi vysokou kvalitu. Od sklizně 2009 se hrozny zpracovávají v nově vybudovaném sklepě s moderní technologií. Místní klíčové odrůdy jsou Ryzlink rýnský a Rulandské modré.

Sklep má plochu 200 m2 a je rozdělen do tří částí. V první části je moderní nerezová technologie na zpracování hroznů – mlýnkoodstopkovač, peristaltické čerpadlo, pneumatický membránový lis a vinifikátor. V druhé části jsou umístěny nerezové tanky se systémem řízeného kvašení, různé typy filtrů, lahvovací a etiketovací linka. V poslední části je reprezentativní prostor pro skladování a dubové sudy, ve kterých zrají červená i bílá vína.

Komentované prohlídky

Prohlídky probíhají každou neděli (kromě 17. 4.) vždy od 13.00, 15.00 a 17.00. Sraz a začátek prohlídky u pokladny Kovárna v ulici Trojská. Zastávka autobusu 112 "Kovárna". MAPA

Vstupné

350 Kč/osoba (sklep + venkovní expozice + Fata Morgana)*

Vstupenky zakoupíte na pokladě u vstupu do areálu nebo na baru ve Vinotéce sv. Kláry v den prohlídky. (mapa)

Rezervace míst není nutná!

*Vstupenka je jednorázová a platí 1 rok od vydání. 

Vstup se psem není možný!

Těšíme se na vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.