Koupit e-vstupenku

Diskrétní navigační a informační systém

ZAPŮJČENÍ SLUCHÁTEK AKTUÁLNĚ NENÍ MOŽNÉ, OMLOUVÁME SE ZA KOMPLIKACE. SLUPKY OPATŘENÉ BRAILOVÝM PÍSMEM V ZAHRADĚ ZŮSTÁVAJÍ.

V Botanické zahradě hl. města Prahy je od roku 2012 možné využít Diskrétní informační systém (Dinasys), který je určen nejen pro zrakově postižené. Zapůjčení sluchátek Dinasys je zdarma, potřebujete pouze 200,- Kč jako vratnou zálohu. Sluchátka jsou k zapůjčení na pokladně JIH, SEVER a KOVÁRNA.

Díky tomuto informačnímu systému návtěvníci informace o nejzajímavějších exponátech (nejen rostlinách) nemusejí jen číst, ale i poslouchat. A to z malého sluchátka systému Dinasys, které využívá přenos informací na základě vodivých vlastností lidské kůže.
Je to velice snadné, stačí mít při procházce nasazené sluchátko a dotýkat se cedulky z druhé strany sloupku opatřeného Braillovým písmem. A pak už jen nasloucháte! Pokud se cedulky pustíte, zpráva se přeruší.
Texty ve studiu Českého rozhlasu vedeného zvukařem Jirkou Litošem namluvila Marie Urbanová. 
Jednotlivé ozvučené sloupky jsou vyznačeny na hmatovém plánu zahrady, který je společně se sluchátky Dinasys k vyzvednutí na pokladnách.

User manual for Dinasys acoustic information system

Zvukové popisy tras k pokladně VINICE:

1) Zvukový popis trasy od autobusové zastávky na znamení Kovárna linky 112 ve směru Podhoří k pokladně Vinice Botanické zahrady Praha.

- popis cesty ve formátu pdf ke stažení zde

2) Zvukový popis trasy od autobusové zastávky na znamení Kovárna linky 112 ve směru Nádraží Holešovice k pokladně Vinice Botanické zahrady Praha.

popis cesty ve formátu pdf ke stažení zde

Zvukové popisy tras k pokladně SEVER:

3) Zvukový popis trasy od autobusové zastávky Na Pazderce linek 102 a 144 ve směru Kobylisy k pokladně Sever Botanické zahrady Praha.

popis cesty ve formátu pdf ke stažení zde

4) Zvukový popis trasy od autobusové zastávky Na Pazderce linky 102 ve směru Staré Bohnice a linky 144 ve směru Poliklinika Mazurská k pokladně Sever Botanické zahrady Praha.

popis cesty ve formátu pdf ke stažení zde

Zvukové popisy tras k pokladně JIH:

5) Zvukový popis trasy k Pokladně Jih Botanické zahrady Praha od autobusové zastávky Zoologická zahrada linky 112 ze směru Nádraží Holešovice, linky 236 ze směru Zámky a linky 236 ze směru Podhoří

popis cesty ve formátu pdf ke stažení

6) Zvukový popis trasy k autobusové zastávce linky 112 ve směru Nádraží Holešovice, linky 236 ve směru Zámky a linky 236 ve směru Podhůří od Pokladny Jih Botanické zahrady Praha

popis cesty ve formátu pdf ke stažení

Zvukové popisy tras od pokladny VINICE k VINIČNÍMU DOMKU:

7) Zvukový popis trasy od Pokladny Vinice Botanické zahrady Praha k Viničnímu domu.

popis cesty ve formátu pdf ke stažení

8) Zvukový popis trasy od Viničního domu k Pokladně Vinice Botanické zahrady Praha.

popis cesty ve formátu pdf ke stažení

 

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.