Koupit e-vstupenku

Zajímavé dřeviny expozice pouští a polopouští

Jelikož se snažíme ukázat rostliny v původním biotopu, je expozice doplněna i o nesukuletní druhy. Jehličnany často dominují v biotopech zimovzdorných sukulentů a tvoří kostru celého společenství. Jedná se především o druhy z rodů Pinus (borovice), Cupressus (cypřiš), Juniperus (jalovec). 
Na první pohled zaujme svým pokrouceným, zakrslým růstem několik exemplářů borovice osinaté (Pinus aristata). Tato borovice roste v horách pouštních oblastí jihozápadu USA. Několik jedinců zde již dosáhlo věku přes 3000 let a jsou považovány za nejstarší žijící tvory na Zemi. 
Zajímavým druhem je borovice jedlá (Pinus edulis). Jak už sám název napovídá, indiáni využívali její jedlá semena. V expozici je pěstován asi 20 letý exemplář. Vysazena je zde i u nás vzácná borovice Sabineova (Pinus sabineana) s impozantními šiškami. Pinus monophylla je jedinečná pouze jednou jehlicí ve svazku. Z dalších druhů jsou zde hned při vstupu na Mexiko vysazeny, cypřiše arizonské (Cupressus arizonica). Při dotyku vydávají silný aromatický zápach.


 
Borovice jedlá - Pinus edulis 


Borovice Sabineova (Pinus sabineana) s impozantními šiškami

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.