Koupit e-vstupenku

Naše akce

WORKSHOP | Jarní cesta Lesní mysli

6. - 27. 6. 2023

Vydejte se s námi na jarní cestu lesní mysli vedenou zkušenou lektorkou.

Lesní mysl je finský koncept aktivní relaxace, psychohygieny a péče o duševní zdraví v přírodě. Spojuje v sobě prvky pozitivní psychologie, koučinku a mindfulness, je prevencí psychických onemocnění a pomáhá s osobním rozvojem.

Cyklus sedmi setkání Lesní mysli, během nichž společně projdeme proměnami přírody od Hromnic a předjaří až po Letní slunovrat. Necháme se inspirovat a vést přírodou, jejími změnami v průběhu jara a prožijeme tyto změny společně i sami v sobě.

Postupně se probouzející příroda nám dodá novou životní energii, sílu a vitalitu a probudí i život v nás. Budeme pracovat s jarními barvami, vůněmi i zvuky a vyživíme vlastní tělo i mysl. Podpoříme imunitní systém, odolnost a srovnáme si myšlenky.

Jaro je obdobím nových začátků, plánů a změn, pokud i vy nějaké aktuálně ve svém životě chystáte, pojďte do toho, nic vás neprobudí k novým krokům a startu jako samotné dění v jarní přírodě.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Workshopy se uskuteční ve vybrané úterý od února do června a provede vás jimi certifikované instruktorky Lesní mysli Barbora Hernychová a Diana Kubů.

DATUM ČAS LEKTORKA PŘIHLÁŠENÍ
6. 6. 16.30-18.30 Barbora Hernychová bara@herbara.cz
15. 6. 16.30-18.30 Diana Kubů dikubu1@gmail.com
27. 6. 16.30-18.30 Barbora Hernychová bara@herbara.cz

Lekce budou probíhat formou procházky v rámci celého areálu botanické zahrady.

Sraz bude vždy u Vinotéky sv. Kláry v Ornamentální zahradě (MAPA).

Cena*: 550 Kč/setkání nebo 2 990 Kč/celý cyklus šesti setkání

*V ceně workshopu není zahrnuta vstupenka do botanické zahrady.Lze koupit předem on-line anebo přímo na pokladně na místě.

Na workshop je potřeba se přihlásit předem! Kontakt pro jednotlivé prohlídky a lektory je uvedený v tabulce výše.

Je možné se zúčastnit setkání i jednotlivě, účast na celém cyklu má ale samozřejmě větší efekt a hloubku, kdy prostřednictvím proměn v přírodě a jejich pozorování vnímáme i proměny sami v sobě.

 

LESNÍ MYSL PRO ZRAKOVĚ POSTIŽENÉ

Při prokliku na obrázek níže získáte víc informací k workshopu pro zrakově postižené.

LM_ZP_4.5.a-1.6.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Co vás během workshopů Lesní mysli čeká?

Čeká vás dvouhodinová jemná vycházka, při níž pomocí prvků Lesní mysli načerpáme novou energii, odpočineme si a dostaneme se blíže sami k sobě, prožijeme naplno jarní barvy, pestrost, vůně i zvuky, které nás přirozeně probudí a povzbudí. Vědomý pobyt v přírodě je terapeutický a uzdravující. To, co intuitivně všichni víme, nyní už potvrdili i vědci.

Co Vám setkání přinese a co čekat po něm?

Kromě příjemné procházky v nádherném prostoru pražské botanické zahrady, obnovených sil a pročištěné mysli si domů do zásoby odnesete:

- nadhled

- schopnost vidět v životě krásu a „to dobré“

- ukotvení v přítomnosti

- schopnost klást si otázky a nalézat odpovědi

- dovednosti k udržení životní rovnováhy

- odbourání stresu

- posílení sebehodnoty

- posílení odolnosti a imunity

Co s sebou?

- vhodné oblečení dle aktuálního počasí

- pohodlné pevné boty na chůzi

- případně lahev či termosku s pitím

O metodě Lesní mysli

Metoda Lesní mysli je cestou, jak se uvolnit, vnímat více své tělo, pracovat s emocemi, hodnotami, vlastním potenciálem a schopnostmi, o kterých často ani nevíme, že uvnitř nás dřímou.

Lesní mysl je vhodná pro každého, kdo je rád v lese, přírodě. Ve Finsku se stala součástí při práci se studenty i učiteli, ve firmách pro zaměstnance i podnikatele, v různých pečovatelských oborech, ale i pro přepracované manažery, unavené rodiče či sportovce, pro seniory i celé rodiny.

Přečtěte si o Lesní mysli víc v online článku s názvem Když životním průvodcem, koučem i lékařem je les, který je ke stažení zdarma - STÁHNOUT ČLÁNEK.

 

Víc informací o projektu na www.lesnimysl.cz

Těšíme se na vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.