Koupit e-vstupenku

Naše akce

WORKSHOP | Jarní cesta Lesní mysli

7. 2. - 27. 6. 2023

Vydejte se s námi na jarní cestu lesní mysli vedenou zkušenou lektorkou.

Lesní mysl je finský koncept aktivní relaxace, psychohygieny a péče o duševní zdraví v přírodě. Spojuje v sobě prvky pozitivní psychologie, koučinku a mindfulness, je prevencí psychických onemocnění a pomáhá s osobním rozvojem.

Cyklus sedmi setkání Lesní mysli, během nichž společně projdeme proměnami přírody od Hromnic a předjaří až po Letní slunovrat. Necháme se inspirovat a vést přírodou, jejími změnami v průběhu jara a prožijeme tyto změny společně i sami v sobě.

Postupně se probouzející příroda nám dodá novou životní energii, sílu a vitalitu a probudí i život v nás. Budeme pracovat s jarními barvami, vůněmi i zvuky a vyživíme vlastní tělo i mysl. Podpoříme imunitní systém, odolnost a srovnáme si myšlenky.

Jaro je obdobím nových začátků, plánů a změn, pokud i vy nějaké aktuálně ve svém životě chystáte, pojďte do toho, nic vás neprobudí k novým krokům a startu jako samotné dění v jarní přírodě.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Workshopy se uskuteční ve vybrané úterý od února do června a provede vás jimi certifikované instruktorky Lesní mysli Barbora Hernychová a Diana Kubů.

DATUM ČAS LEKTORKA
28. 3. 16.30-18.30 Barbora Hernychová
4. 4. 16.30-18.30 Barbora Hernychová
27. 4. 16.30-18.30 Diana Kubů
2. 5. 16.30-18.30 Barbora Hernychová
11. 5. 16.30-18.30 Diana Kubů
16. 5. 16.30-18.30 Barbora Hernychová
25 5. 16.30-18.30 Diana Kubů
6. 6. 16.30-18.30 Barbora Hernychová
15. 6. 16.30-18.30 Diana Kubů
27. 6. 16.30-18.30 Barbora Hernychová

Lekce budou probíhat formou procházky v rámci celého areálu botanické zahrady.

Sraz bude vždy u Vinotéky sv. Kláry v Ornamentální zahradě (MAPA).

Cena*: 550 Kč/setkání nebo 2 990 Kč/celý cyklus šesti setkání

*V ceně workshopu není zahrnuta vstupenka do botanické zahrady.Lze koupit předem on-line anebo přímo na pokladně na místě.

Na workshop je potřeba se přihlásit předem! Kontakt pro dotazy a přihlášky: bara@herbara.cz

Je možné se zúčastnit setkání i jednotlivě, účast na celém cyklu má ale samozřejmě větší efekt a hloubku, kdy prostřednictvím proměn v přírodě a jejich pozorování vnímáme i proměny sami v sobě.

 

LESNÍ MYSL PRO ZRAKOVĚ POSTIŽENÉ

image002

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Co vás během workshopů Lesní mysli čeká?

Čeká vás dvouhodinová jemná vycházka, při níž pomocí prvků Lesní mysli načerpáme novou energii, odpočineme si a dostaneme se blíže sami k sobě, prožijeme naplno jarní barvy, pestrost, vůně i zvuky, které nás přirozeně probudí a povzbudí. Vědomý pobyt v přírodě je terapeutický a uzdravující. To, co intuitivně všichni víme, nyní už potvrdili i vědci.

Co Vám setkání přinese a co čekat po něm?

Kromě příjemné procházky v nádherném prostoru pražské botanické zahrady, obnovených sil a pročištěné mysli si domů do zásoby odnesete:

- nadhled

- schopnost vidět v životě krásu a „to dobré“

- ukotvení v přítomnosti

- schopnost klást si otázky a nalézat odpovědi

- dovednosti k udržení životní rovnováhy

- odbourání stresu

- posílení sebehodnoty

- posílení odolnosti a imunity

Co s sebou?

- vhodné oblečení dle aktuálního počasí

- pohodlné pevné boty na chůzi

- případně lahev či termosku s pitím

O metodě Lesní mysli

Metoda Lesní mysli je cestou, jak se uvolnit, vnímat více své tělo, pracovat s emocemi, hodnotami, vlastním potenciálem a schopnostmi, o kterých často ani nevíme, že uvnitř nás dřímou.

Lesní mysl je vhodná pro každého, kdo je rád v lese, přírodě. Ve Finsku se stala součástí při práci se studenty i učiteli, ve firmách pro zaměstnance i podnikatele, v různých pečovatelských oborech, ale i pro přepracované manažery, unavené rodiče či sportovce, pro seniory i celé rodiny.

Přečtěte si o Lesní mysli víc v online článku s názvem Když životním průvodcem, koučem i lékařem je les, který je ke stažení zdarma - STÁHNOUT ČLÁNEK.

 

Víc informací o projektu na www.lesnimysl.cz

Těšíme se na vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.