Koupit e-vstupenku

Naše akce

WORKSHOP | Podzimní cesta Lesní mysli

13. 9. - 6. 12. 2022

Vydejte se s námi na podzimní cestu lesní mysli vedenou zkušenou lektorkou.

Lesní mysl je finský koncept aktivní relaxace, psychohygieny a péče o duševní zdraví v přírodě. Spojuje v sobě prvky pozitivní psychologie, koučinku a mindfulness, je prevencí psychických onemocnění a pomáhá s osobním rozvojem.

Cyklus pěti setkání Lesní mysli, během nichž společně projdeme proměnami přírody od babího léta až k zemitému podzimu, a přitom zregenerujeme a posílíme vlastní tělo i mysl.

Kdy, kde a za kolik

Workshopy se uskuteční ve vybrané úterky v období září do prosince a provede vás jimi certifikovaná instruktorka Lesní mysli Barbora Hernychová.

Termíny workshopů:

8.11. 13.30-15.30
22.11. 13.30-15.30
6.12. 13.30-15.30

Lekce budou probíhat formou procházky v rámci celého areálu botanické zahrady. Sraz bude vždy u Vinotéky sv. KLáry v Ornamentální zahradě (MAPA).

Cena*: jedno setkání 490 Kč

*V ceně workshopu není zahrnuta vstupenka do botanické zahrady.

Na workshop je potřeba se přihlásit předem! Kontakt pro dotazy a přihlášky na bara@herbara.cz

Víc informací o projektu a instruktorce na www.lesnimysl.cz

Co vás během workshopů Lesní mysli čeká?

Čeká vás dvouhodinová jemná vycházka, při níž pomocí prvků Lesní mysli načerpáme novou energii, odpočineme si a dostaneme se blíže sami k sobě, prožijeme naplno podzimní barvy, pestrost, vůně i zvuky, které nás přivedou k přirozenému zpomalení, vnitřnímu zastavení a vnímání všemi smysly. Vědomý pobyt v přírodě je terapeutický a uzdravující. To, co intuitivně všichni víme, nyní už potvrdili i vědci.

Co Vám setkání přinese a co čekat po něm?

Kromě příjemné procházky v nádherném prostoru pražské botanické zahrady, obnovených sil a pročištěné mysli si domů do zásoby odnesete:

- nadhled

- schopnost vidět v životě krásu a „to dobré“

- ukotvení v přítomnosti

- schopnost klást si otázky a nalézat odpovědi

- dovednosti k udržení životní rovnováhy

- odbourání stresu

- posílení sebehodnoty

- posílení odolnosti a imunity

Co s sebou?

- vhodné oblečení dle aktuálního počasí

- pohodlné pevné boty na chůzi

- případně lahev či termosku s pitím

O metodě Lesní mysli

Metoda Lesní mysli je cestou, jak se uvolnit, vnímat více své tělo, pracovat s emocemi, hodnotami, vlastním potenciálem a schopnostmi, o kterých často ani nevíme, že uvnitř nás dřímou.

Lesní mysl je vhodná pro každého, kdo je rád v lese, přírodě. Ve Finsku se stala součástí při práci se studenty i učiteli, ve firmách pro zaměstnance i podnikatele, v různých pečovatelských oborech, ale i pro přepracované manažery, unavené rodiče či sportovce, pro seniory i celé rodiny.

Přečtěte si o Lesní mysli víc v online článku s názvem Když životním průvodcem, koučem i lékařem je les, který je ke stažení zdarma - STÁHNOUT ČLÁNEK.

 

Těšíme se na vás!

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.