Koupit e-vstupenku

Další zimovzdorné sukulenty

Z takzvaných kulovitých kaktusů lze na nezasklených plochách spatřit další druhy, například Coryphantha vivipara s růžovými kvítky a s obřími fialovými květy druhy rodu Echinocereus .


Echinocereus reichenbachii

Mimo rostlin z čeledi kaktusových lze nejčastěji v expozicích pozorovat notoricky známou Yucca filamentosa a její křížence, s obřími, až dva metry vysokými nažloutle bělavými květenstvími. Z dalších druhů jsou to Yucca glauca se sivými, šídlovitými listy a tmavším květenstvím, Yucca baccata s výrazně tlustými listy, jejichž okraje jsou dekorovány zakroucenými vlákny. Mezi vzácně pěstované druhy patří Yucca harrimaniae s drobnými růžicemi a Yucca elata hustě opředená bílými vlákny. Poslední dvě zmiňované můžete nalézt přibližně ve středu expozice Mexiko. S výjimkou Yucca baccata, která kvete již v polovině května, se květy většiny juk rozvíjí od poloviny června.


Yucca baccata

Z čeledi kosmatcovitých si můžete prohlédnout několik sukulentních růžic Lewisií s květy v mnoha barevných formách.


Lewisia cotyledon

Pro nejchoulostivější druhy je v areálu JIH vytvořena prosklená vitrína. Regulace přirozených srážek, především podzimních a zimních dešťů, umožňuje rozšířit vystavovaný sortiment i o náročnější druhy. Masité růžice listů rodu Agave, červeně kvetoucí Hesperaloe nebo skupinka kulovitých kaktusů rodu Pediocactus, Sclerocactus, Escobaria a Echinocereus by pod širým nebem přežívala jen velice obtížně.

Namíchejte si svůj pravidelný mix novinek z Botanické

*Potvrzením výběru a odesláním udělujete souhlas se zasíláním newsletteru.